Killion Munyama
-
Doświadczenie, Wykształcenie, Osiągnięcia

Killion Image

Killion Munyama - Życiorys

O mnie

Nazywam się Killion Munyama, jestem i czuję się Polakiem, choć pochodzę z Zambi. Obecnie mieszkam w Karczewie, wsi położonej w Powiecie Grodziskim w Województwie Wielkopolskim. Z zawodu i zamiłowania jestem ekonomistą, a dokładniej doktorem habilitowanym ekonomii. Mam trójkę wspaniałych dzieci Jeffa, Pamelę i Filipa oraz przepiękną żonę Elę. Moją pasją są podróże i bieganie

Killion Image

Killion Munyama - Doświadczenie

Poseł na Sejm RP od 2011

Należę do komisji Spraw Zagranicznych. Specjalizuję się w nawiązywaniu i utrzymywaniu stosunków międzynarodowych pomiędzy Polską, a krajami Afrykańskimi i regionu Bliskiego Wschodu. Byłem pionierem tworzenia dyplomacji gospodarczej pomiędzy Polską a krajami Afrykańskiego.

Killion Image

Killion Munyama - Doświadczenie

Rada Europy

Jestem delegatem do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy z ramienia Sejmu RP. W zeszłej kadencji byłem wiceprzewodniczącym komisji ds. migracji, uchodźców i osób przesiedlonych, a w tej kadencji jestem przewodniczącym podkomisji ds. diaspory. Owocem mojej pracy w Radzie Europy były dwa raporty: (1) Implikacje brexitu dla migracji i (2) Promocja różnorodności i równości w polityce w krajach Rady Europy.

Killion Image

Killion Munyama - Doświadczenie

Współpraca z biznesem

W ramach pełnienia mojego mandatu poselskiego obrałem sobie za misję wspieranie polskich przedsiębiorstw w zakresie ich umiędzynaradawiania. Moją specjalizacją są rynki krajów Afryki i regionu Bliskiego Wschodu. Jako specjalista i poseł konsultowałem kilkadziesiąt strategii ekspansji i modeli biznesowych.

Killion Image

Killion Munyama - Doświadczenie

Wykładowca akademicki

Od kilkudziesięciu lat wychowuję młodych ekonomistów i wspieram doświadczonych menadżerów jako wykładowca akademicki na studiach licencjackich, magisterskich i MBA. Zawodowo związany jestem z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu i Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy gdzie jestem profesorem. Specjalizuję się w zakresie bankowości i finansów międzynarodowych.

Killion Image

Killion Munyama - Rodzina

Rodzina

Urodziłem się 10 lipca 1961 roku w w Makali w Federacji Rodezji i Niasy, której część to dzisiejsza Zambia. Przyjechałem do Polski w ramach stypendium rządu polskiego, skończyłem tutaj ekonomię i studiując tę ekonomię zakochałem się najpierw w Polsce a potem w Eli. Dzisiaj jesteśmy kilkadziesiąt lat po ślubie i mamy trójkę wspaniałych dzieci. Teraz czekamy na pierwszego wnuka. Rodzina jest dla mnie oparciem, napędem i siłą

Killion Image

Killion Munyama - Pasja

Pasja

Moją pasją są podróże, poznawanie nowych ludzi i kultur. Od dziecka aktywnie uprawiam sport. Biegam regularnie trzy razy w tygodniu. Rokrocznie wspólnie z żoną uczestniczymy w amatorskich zawodach biegowych. Do zobaczenia na trasie!

Killion Image